Yenimahalle İkinci Bilim Şenliği Düzenlendi.
15 Mayıs 2018 11:11
             Yenimahalle ikinci bilim şenliği düzenlendi. Yenimahallede geleneksel hale gelen bilim şenliğinin ikincisi düzenlendi. Gazi Üniversitesi, ODTÜ, Ankara Üniversitesi ve MEB'e bağlı okulların katılımıyla gerçekleşen bilim şenliğinde, Gazi Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu etkin katılım sağlayarak ilgi gördü. Yenimahalle Belediye Başkanı Sayın Fethi YAŞAR, OSİAD Başkanı Sayın Ahmet KURT ve çok sayıda yönetim kurulu üyesi, OSTİM OSB yetkililerinden Sayın Ufuk Okan GÜVENDİREN, KOSGEB uzmanı Sayın Hasan ÇAVUŞOĞLU, Yenimahalle Kent Konseyi Başkanı Sayın Atila ÇINAR ve kent konseyi yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu, öğrenciler ve geniş bir halk kitlesi tarafından ziyaret edilen bilim şenliğinde, geleceğin bilim insanları etkinliklerde bulundu.

 

 

 

 

     

 

Diğer Haberler

Meslek Yüksekokulumuz Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü Kaynak Teknolojisi Programı öğretim elemanı Öğr. Gör. Dr. Uğur GÖKMEN 15.08.2018 tarihinde Doçentlik ünvanını almıştır.Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Meslek Yüksekokulumuz Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri Bölümü Kimya Teknolojisi Programı öğretim elemanı Öğr. Gör. Dr. Saliha ÇETİNYOKUŞ 06.03.2018 tarihinde Doçentlik ünvanını almıştır.Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Meslek Yüksekokulumuz Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri Bölümü Kimya Teknolojisi Programı öğretim elemanı Doç. Dr. Ebru KONDOLOT SOLAK 01.10.2018 tarihinde Doçentlik Kadrosuna atanmıştır. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Meslek Yüksekokulumuz Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri Bölümü Kimya Teknolojisi Programı öğretim elemanı Dr. Öğr. Üyesi Bekir Sıtkı ÇEVRİMLİ 06.03.2018 tarihinde Doçentlik ünvanını almıştır. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Doç.Dr. Yusuf SÖNMEZ Hocamızın Yer Aldığı Bilimsel Proje Kapsamında Türkiye’de ilk kez yapay zeka teknikleri ve pasif algılama yöntemi kullanılarak yeni nesil mayın dedektörü geliştirildi.

Yenimahalle İkinci Bilim Şenliği Düzenlendi.

1. Ulusal Üniversiteler Patent Yarışmasında “ Toz Metal Çeliklerde Beynidik Matrikste Küresel Sementit Üretimi” konusuyla 101 üniversiteden toplam 517 başvuru arasından Türkiye 8. olduk.

KOSGEB TEŞEKKÜR ZİYARETİ

KRL Bil. Elekt. Mek. Telekom. ve Kontrol Sistemleri Tic. Ltd. Şti ile Meslek Yüksekokulumuz arasında İşyeri Eğitimi İşbirliği Protokolü imzalanmıştır.

Aktaş Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden Meslek Yüksekokulumuza Ziyaret